Informatică

 
  • Tabără de pregătire a Lotului Naţional Lărgit de Informatică la Râmnicu Vâlcea Articol

PROFESORI ACREDITAȚI :

INSTRUCTOR ORACLE:MUSTĂȚEA RODICA, UȚĂ MIRELA

INSTRUCTOR CISCO:IONESCU MARIUS,  MIHAI SIMONA, ȚENEA CODRUȚA, UȚĂ MIRELA, CEAUȘU CRISTINA
EXAMINATOR ECDL:UȚĂ MIRELA, MIHAI SIMONA, MUSTAȚEA RODICA,IONESCU MARIUS, CEAUȘU GETA CRISTINA, ȚENEA CODRUȚA
COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC RAMNICU VALCEA
ESTE CENTRU ACREDITAT DE TESTARE ECDL NR.475
ȘI A OBȚINUT LOCUL III PENTRU ACTIVITATE (REGIUNEA OLTENIA)

Elevul Neacșu Vicențiu, calificat la Faza Națională a Olimpiadei de Tehnologia Informației care s-a desfășurat la Buzău în perioada 14-17.05.2015, a obținut Medalie de Argint!

Clasamentul acestui an la clasa a XI-a la Olimpiada de Tehnologia Informației, a relevat buna pregătire a elevilor noștri:

Neacșu Vicențiu -Locul I

Boncan Ana Locul al II -lea

Ifrim Aurelian Locul V -Mențiune

Elevul Neacșu Vicențiu s-a calificat la Faza Națională a OTI, care va avea loc în orașul Buzău în perioada 14-17-mai 2015.

Elevii au fost pregătiți de prof. Uță Mirela.

Elevi inscrisi ECDL 2014-2015 Candidati ECDL

Alcătuirea catedrei TABEL CATEDRA 2014

 REZULTATE 2013-2014

Rezultate Bacalaureat 2014 REZULTATE BACALAUREAT 2014

Rezultate Competențe Digitale 2014 Competențe digitale bacalaureat 2014

Analiza rezultatelor Bacalaureat 2014 Analiza bacalaureat informatica

Raport de activitate 2013-2014 activ_2013_2014 CATEDRA DE INFORMATICA

Rezultate la concursuri 2013-2014


 

 

REZULTATE LA CONCURSURI 2011

NR.CRT

NUMELE ELEVULUI

CONCURSUL

PREMIUL OBTINUT

PROFESORUL

1

Craia Petre Alexandru

CONCURSUL „CIA 2011”- NATIONAL

MEDALIE DE BRONZ

Uta Mirela

2

Dan Laurentiu

CONCURSUL NATIONAL INFOPRACTIC 2011

PREMIUL II

Mihai Simona

3

Craia Petre Alexandru

Concursul „CIA 2011” JUDET

PREMIUL I

Uta Mirela

4

Craia Petre Alexandru

Concursul Interjudeţean „π Day – Pie Day”, 2011

PREMIUL I

Uta Mirela

5

Hoinoiu Mădălina

Concursul Interjudeţean „π Day – Pie Day”, 2011

PREMIUL I

Uta Mirela

6

Fanita Rares

CONCURSUL NATIONAL INFOPRACTIC 2011

MENTIUNE

Uta Mirela

7

Zaharia Daniel

Faza judeteana, „Concursul de Informatica aplicata” – TIC, 2011

PREMIUL III

Uta Mirela

8

Dan Laurentiu

Faza judeteana, „Concursul de Informatica aplicata”, – TIC, 2011

PREMIUL III

Mihai Simona

9

Craia Petre Alexandru

Faza judeteana, „Concursul InfoEducatia”, – Pagini Web, 2011

MENTIUNE

Uta Mirela

10

Craia Petre Alexandru

Faza judeteana, „Concursul InfoEducatia” – Soft Educational, 2011

MENTIUNE

Uta Mirela

11

Parausanu Catalin

Faza judeteana, „Concursul de Informatica aplicata”, TIC, 2011

MENTIUNE

Manea Cerasela

12

Preda Stefan

Faza judeteana, „Concursul de Informatica aplicata”, TIC, 2011

MENTIUNE

Uta Mirela

13

Mezincaru Lucian

Faza judeteana, „Concursul de Informatica aplicata”, TIC, 2011

MENTIUNE

Uta Mirela

14

Bleiceanu Florin

Faza judeteana, „Concursul de Informatica aplicata”, TIC, 2011

MENTIUNE

Uta Mirela

15

Maracine Alexandru

Faza judeteana, „Concursul de Informatica aplicata”, TIC, 2011

MENTIUNE

Uta Mirela

REZULTATE LA CONCURSURI 2009/2010

NR.CRT

25NUMELE ELEVULUI

CONCURSUL

PREMIUL OBTINUT

PROFESORUL

1

Dutu Alexandru

CIA 2010

Mentiune

Ceausu Cristina

2

Dutu Alexandru

Infopractic

Premiul I

Ceausu Cristina

3

Bleiceanu Florin

Infopractic

Premiul II

Uta Mirela

4

Dan Aurel Laurentiu

CIA 2010

Mentiune

Mihai Simona

5

Dan Aurel Laurentiu

Infopractic

Premiul III

Mihai Simona

6

Fanita Rares

Infopractic

Mentiune

Uta Mirela

7

Milcioiu Radu

CIA 2010

Mentiune

Uta Mirela

8

Milcioiu Radu

Infopractic

Mentiune

Uta Mirela

9

Craia Petre Alexandru

CIA 2010

Premiul I

Uta Mirela

10

Craia Petre Alexandru

Infopractic

Premiul I

Uta Mirela

11

Capatina Ovidiu

Infopractic

Mentiune

Ceausu Cristina

12

Bucei Iulian

Infopractic

Mentiune

Mihai Simona

13

Craia Petre Alexandru

CIA 2009

Mentiune

Uta Mirela

14

Bucei Cosmin

Cia 2009

Mentiune

Mihai Simona

15

Constantinescu Denisa

CIA 2009

Mentiune

Mihai Simona

16

Enachescu Radu

CIA 2009

Mentiune

Ceausu Cristina

17

Stoica Ionut

Infopractic

Premiul III

Ceausu Cristina

18

Enachescu Radu

Infopractic

Premiul I

Ceausu Cristina

19

Dragut Cosmin

Infopractic

Mentiune

Ceausu Cristina

20

Iordache Claudiu

OJT CAD

Premiul I

Ceausu Cristina

21

Dobrescu Mihai

OJT CAD

Premiul III

Ceausu Cristina

22

Iordache Claudiu

ONT CAD

Mentiune

Ceausu Cristina

23

Mezincaru Daniel

Simpozion

premiul III

Mihai Simona

24

Tomulescu Alexandru

Simpozion

premiulIII

Mihai Simona

Știri recente

Rezultate ale elevilor din Energetic la concursuri de Protecția Mediului

Rezultate ale elevilor din Energetic la concursuri de Protecția Mediului

 
Martie-început de aprilie

Martie-început de aprilie

Elevii Colegiului Energetic au participat pe 01.04.2017, la două concursuri, astfel: La Craiova s-a desfășurat Concursul interdisciplinar regional 3E, iar la...

 
Activități ianuarie – martie 2017

Activități ianuarie – martie 2017

În perioada 26 februarie-19 martie 2017, Colegiul Energetic este gazdă pentru șase elevi care își aprofundează cunoștințele despre energia geotermală în...